Spálený most - první společná práce

Okrašlovací spolek opravdu zahajuje

Je krásné sobotní poledne, scházíme se k první brigádě. Všichni jsme vyzbrojeni nářadím a hlavně nám nechybí elán. Sešlo se nás v průběhu odpoledne asi 25. Vyřezali jsme náletové dřeviny, shrabali suchou, přerostlou trávu a vylouplo se místečko, kde se dá krásně sedět a pozorovat obec a protilehlé kopce i s jejich dominantou. Opravdu s nasazením jsme pracovali asi do pěti, pak u opékání klobás a piva jsme obhlíželi vykonané dílo. Bude to chtít ještě na jaře posekat a také udržovat v průběhu roku. Mladí ochránci přírody jsou spokojeni a my starší odpočíváme, ale máme výborné pocity z dobře vykonaného díla. Ještě pár laviček, spálit obrovitou horu větví, pak přijde na řadu umístit návěst. Větve nakonec zlikvidoval Pepa Balous s kolegy a ostatní práce odkládáme na jaro. Další setkání tedy na jaře.

pokus